Huawei Türkiye Teknik Servisi Telefonuma Zarar Verdi!

Selamın aleyküm arkadaşlar. Dün Huawei Türkiye Resmi Servisi’ne telefonumu(mate 20 lite) müzik dinlerken bluetooth cihazlarda bir bildirim gelince ses bozuluyor diye servise verdim. 2 saat sonra telefonumu aldım forma imza atıp teslim ettim. Telefonumu kurarken arka parmak izi kısmında darbe gördüm hemen gidip hanfendiye söyledim bana verdiği cevap buydu;
-Beyfendi formda kamera etrafında çizik var yazmışız. Burası da dahil.
+Nasıl olur ? burası kamera etrafı değil ki?
-Maalesef birşey yapamayız…

bende kabullenip yerime oturdum daha sonra formu inceledim ama herhangi bir kamera vs.. çizik lafı geçmiyordu (resim mevcut bakabilirsiniz).
Geri gidip durumu anlattım.
+Hanfendi burada böyle birşey yazmıyor siz beni mi kandırıyorsunuz?
-Pardon yanlış bakmışım ama bu cihaza yazılım atılmış, herhangi bir parça değişimi olmadığı için bu sizde de olmuş olabilir.
+Dalga mı geçiyorsunuz. Formda ekran koruyucuda bile çizik var yazmışsınız? bunu yazmamanız imkansız eğer önceden bu darbe olsaydı…
-Maalesef yapacağımız birşey yok.
+Yetkili biriyle görüşmek istiyorum.
-Tabi sizi bekleteyim.
-Merhaba. Cihazınızın arka kasayı değiştirelim isterseniz?

Bende değiştirtmeden önce Huawei servisini aradım. Durumu anlattım. Cihaz daha 1 aylık değil neden cihazıma servis zarar veriyorda ben gidip tamir edilen cihazı kullanmak zorunda kalıyorum? Sıfır cihaz isteme hakkım yok mudur arkadaşlar?

Formlar:

“Huawei Türkiye Teknik Servisi Telefonuma Zarar Verdi!” için 3 yorum

 1. Satın aldığınız üründe satın alma tarihinden itibaren 6 ay içinde üretici veya servis kaynaklı bir sorun çıkarsa seçimlik haklarınız doğar:
  “Tüketicinin seçimlik hakları madde 11’de sayılmıştır. Buna göre malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketicinin 4 seçimlik hakkı mevcuttur. Tüketiciye tanınan seçimlik haklar şöyledir:
  – Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
  – Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
  – Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
  – İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme.
  Satıcı, tüketicinin tercih ettiği talebi yerine getirmek zorundadır.”
  Size tavsiyen öncelikle servisle konuşun ve haklarınızı bildiğinizi gösterin. Olumsuz yanıt alırsanız hemen HUAWEİ firmasıyla iletişime geçin ve durumu anlatın. Son çare ise Tüketici Hakem Heyetine müracaat ederek firmayı şikayet edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir